Дніпровсько-Тетерівський національний парк

Географія та природні умови
Дніпровсько-Тетерівський національний парк розташований на півночі Київської області, між річками Дніпро і Тетерів. Це велика територія з переважно лісистим ландшафтом, де домінують соснові та мішані ліси. Окрім Тетерева, тут протікає низка менших річок Здвиж, Жидок, а також багато заболочених місцевостей.  Водойми та ліси створюють сприятливі умови для багатьох видів тварин.

Овдієва Нива
Овдієва Нива

Природне різноманіття
Дніпровсько-Тетерівський національний парк має багате природне розмаїття, завдяки поєднанню лісових масивів, боліт, річок і заплав. Тут мешкають численні види тварин, птахів і риб, серед яких є як звичайні представники української фауни, так і рідкісні, що занесені до Червоної книги України.

Київське море - східний кордон нацпарку
Київське море – східний кордон нацпарку

Рослинний світ

Основну частину території займають соснові ліси, які перемежовуються з мішаними та листяними ділянками, де ростуть дуб, граб, береза, осика. У заболочених місцевостях поширені вільха, верба, а також очеретяні та осокові угруповання. На галявинах і луках зустрічається різнотрав’я, зокрема лікарські рослини: звіробій, ромашка, валеріана.

сон-трава(Pulsatilla patens)
сон-трава(Pulsatilla patens)
фіалка польова (Viola arvensis)
фіалка польова (Viola arvensis)
конвалія звичайна (Convallaria majalis)
конвалія звичайна (Convallaria majalis)

Серед рідкісних та охоронюваних видів флори тут можна зустріти лілію лісову, зозулині черевички, плаун булавовидний та деякі види орхідей.

Тварини

Лісові масиви парку є місцем проживання великих ссавців. Найпоширеніші з них – лось, козуля, дикий кабан, олень благородний. Також трапляються вовки, лисиці, борсуки, куниці.

олень благородний (Cervus elaphus)
олень благородний (Cervus elaphus)

Серед рідкісних та охоронюваних видів ссавців тут мешкає європейська рись, видра річкова, борсук та вечірниця велетенська (рідкісний вид кажанів).

Птахи

Багатий пташиний світ представлений як осілими, так і перелітними видами. Тут можна зустріти сойку, дятла, сіру ворону, сороку, канюка, яструба та беркута.

Серед охоронюваних птахів трапляються чорний лелека, орлан-білохвіст, пугач, змієїд та великий підорлик. Болота та заплави є важливими місцями для гніздування та відпочинку перелітних водоплавних птахів.

Риби

У річках та заплавах парку мешкає багато видів риб, серед яких найпоширеніші – щука, окунь, сом, лящ, лин, карась. Завдяки чистим водоймам тут також зустрічається судак і вугор річковий.

З рідкісних видів, що потребують охорони, можна згадати стерлядь європейську, яка колись була широко поширена, але зараз зустрічається рідко.

Мисливські угіддя Януковича
До 2014 року значна частина території була мисливськими угіддями, відомими як “Сухолуччя”, де полювали диктатор Віктор Янукович та його наближене оточення. Тут були облаштовані дорогі мисливські будинки, вольєри для дичини та спеціальні дороги. Після втечі Януковича територію повернули державі, а згодом вона отримала статус національного парку.

Велосипедні маршрути
Колишні мисливські дороги, раніше недоступні для звичайних відвідувачів, тепер закриті для автомобільного транспорту. Водночас вони стали популярними серед велосипедистів завдяки якісному асфальтовому покриттю та мальовничим краєвидам. Це робить парк привабливим місцем для екотуризму та активного відпочинку.

осінь в національному парку
осінь в національному парку
велодоріжки парку
велодоріжки парку
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram